Urząd Gminy w Wilkowie

Biuletyn Informacji Publicznej

Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie namysłowskim

W powiecie namysłowskim została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego powiatu może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

Od 20 września mieszkańcy powiatu namysłowskiego mogą przekazywać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

 • - informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych, informacje pozyskiwane społeczeństwa w trakcie:
 • - bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
 • - w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu, informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Obsługa „Map" dostępnych na stronach internetowych poszczególnych jednostek Policji na terenie których została już uruchomiona, została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji.

Mieszkańcy Namysłowa, którzy będą chcieli przekazać informację o zagrożeniu będą mogli to zrobić za pośrednictwem Internetu na stronie Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie - klikając na umieszczony po lewej stronie baner Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa". Każde zgłoszenie będzie weryfikowane i jeśli zostanie potwierdzone zostanie naniesione na mapę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Metryczka
 • wytworzono:
  25-10-2016
  przez: Tomasz Dziergwa
 • opublikowano:
  25-10-2016 14:48
  przez: Tomasz Dziergwa
 • podmiot udostępniający:
  Urząd Gminy w Wilkowie
  odwiedzin: 1832
Dane jednostki:

Urząd Gminy w Wilkowie
46-113 Wilków
ul. Wrocławska 11
NIP: 752-10-02-011 REGON: 000546087

Dane kontaktowe:

tel.: 77 419 55 11-15
fax: 77 419 55 11
e-mail: ug@wilkow.pl
strona www: www.wilkow.pl

Nasza strona używa plików cookies. Przeczytaj politykę prywatności
×