Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Szanowny mieszkańcu Gminy Wilków

W związku z nowymi zasadami gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie, wynikającymi z przepisów znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach od dnia 1 lipca 2013 roku zaczyna działać nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi.

W dniu 27.06.2013 r. została podpisana umowa na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Wilków z Wykonawcą wyłonionym w wyniku postępowania przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego tj. z Zakładem Wodociągów i Usług Komunalnych "EKOWOD" Sp. z o.o., ul. Mariańska 2, 46-100 Namysłów.

Do obowiązków mieszkańców należy zaopatrzenie się w pojemnik (kubeł) na zmieszane odpady komunalne, natomiast do selektywnego gromadzenia odpadów, ww. Zakład ma obowiązek zaopatrzyć mieszkańców w odpowiednie worki na szkło, plastik, papier i odpady biodegradowalne (w przypadku gdy nie był deklarowany kompostownik).

Do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Grunwaldzkiejw Namysłowie można nieodpłatnie zawozić odpady od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 17.00, w soboty godz. 10.00 - 13.00.

Transport odpadów mieszkańcy zapewniają we własnym zakresie i na własny koszt samochodami osobowymi z przyczepką lub samochodami dostawczymi do 3,5 tony.

Maksymalna ilość, jednorazowo przywiezionych odpadów komunalnych, nie może przekroczyć 2 m3.

 

REGULAMIN PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNEJ W NAMYSŁOWIE "LAMUS".

CENNIK OPŁAT ZA PRZYJĘCIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW NA SORTOWNI I PSZOK W NAMYSŁOWIE.