Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie namysłowskim

W powiecie namysłowskim została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego powiatu może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

Od 20 września mieszkańcy powiatu namysłowskiego mogą przekazywać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

  • - informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych, informacje pozyskiwane społeczeństwa w trakcie:
  • - bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
  • - w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu, informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Obsługa „Map" dostępnych na stronach internetowych poszczególnych jednostek Policji na terenie których została już uruchomiona, została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z nich skorzystać każdy obywatel.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji.

Mieszkańcy Namysłowa, którzy będą chcieli przekazać informację o zagrożeniu będą mogli to zrobić za pośrednictwem Internetu na stronie Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie - klikając na umieszczony po lewej stronie baner Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa". Każde zgłoszenie będzie weryfikowane i jeśli zostanie potwierdzone zostanie naniesione na mapę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.