Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu WCAG
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Informacje związane z powrotem uczniów klas I-III do szkół podstawowych

W związku z powrotem uczniów klas I-III do szkół podstawowych od dnia 18.01.2021 r., Ministerstwo Edukacji i Nauki, wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia, przygotowało wytyczne dla szkół. Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi na stronach internetowych: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka, www.gov.pl/web/gis, www.gov.pl/web/zdrowie.

Dowóz dzieci do szkół i placówek oświatowych na terenie Gminy Wilków w związku z dalszym utrzymującym się rozprzestrzenianiem choroby COVID-19 na terenie Rzeczypospolitej Polskiej będzie realizowany od dnia 18 stycznia 2021 r. z poszczególnych miejscowości zgodnie z harmonogramem ustalonym z Dyrektorami placówek oświatowych.

Testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników obsługi administracyjnej szkół odbywają się od poniedziałku 11 stycznia 2021 r. i potrwają do 15 stycznia 2021 r. Badania są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłaszać nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Nadzór pedagogiczny zbierał listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie. Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w całej Gminie zgłosiło się ok. 47 osób pracujących w placówkach oświatowych na terenie Gminy Wilków. Badania będą przeprowadzone w punkcie wyznaczonym na terenie Gminy Namysłów.